Strona główna

Podaruj nam 1% swojego podatku

niedziela, 19 stycznia 2014 16:41

 

OPP 1%

Podaruj 1 % Twojego podatku!

Prośba do Członków i Sympatyków PZKS:
POLSKI ZWIĄZEK KATOLICKO-SPOŁECZNY jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Jeśli zależy Ci na dalszym pełnieniu służby społecznej przez nasz Związek na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży, seniorów, Polaków na Wschodzie oraz budowania przyjaźni między narodami, to przekaż nam 1 % Twojego podatku za rok 2011. Wystarczy, że zaznaczysz to w Twojej deklaracji podatkowej PIT w odpowiedniej pozycji, a Urząd Skarbowy przeleje kwotę automatycznie na nasze konto, skąd zostanie przekazana do dyspozycji Oddziałowi PZKS w miejscowości Twojego zamieszkania. Na deklaracji PIT wpisz nazwę Organizacji Pożytku Publicznego oraz numer rejestru sądowego:

Polski Związek Katolicko – Społeczny

Nr KRS: OOOO117879

Jeśli jesteś właścicielem Firmy, to możesz przekazać do 6% Twoich dochodów
jako darowiznę na Polski Związek Katolicko-Społeczny, na konto w PKO BP:

03 1020 1156 0000 7402 0060 8638

Pomożesz nam zorganizować wakacje letnie dla dzieci z ubogich rodzin.
One odwdzięczą Ci się radosnym uśmiechem i modlitwą. Zrób dobry uczynek!

KONTAKT:

siedziba: 02-001 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 99/13
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel./fax: +48 22 629 21 63

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

30 kwietnia 2013 - podziękowania

czwartek, 20 czerwca 2013 01:06

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

4 kwietnia 2013 - spotkanie Wielkanocne

poniedziałek, 22 kwietnia 2013 00:32

W dniu 4 kwietnia br odbyło się spotkanie Wielkanocne członków Oddziału Warszawskiego PZKS, z udziałem duszpasterza Związku ks. Ryszarda Halwy, który poświęcił pokarmy, oraz złożył zebranym życzenia świąteczne. Życzenia złożyła również zebranym przewodnicząca Oddziału. Spotkanie upłynęło w miłej i podniosłej atmosferze. W rozmowach podkreślano rolę nowego papieża Franciszka w Kościele w obecnych czasach.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

6 października 2012 - uroczystości jubileuszowe 30-lecia PZKS.

sobota, 06 października 2012 02:02

W dniu 6 października 2012 roku odbyły się, na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uroczystości jubileuszowe 30-lecia Polskiego Związku Katolicko-Społecznego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św w Kościele pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Mszy Św. przewodniczył Jego Eminencja Ks. Kardynał Józef Glemp-Prymas, a Homilię wygłosił Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Jarecki.

W uroczystości udział wzięli delegaci, członkowie, sympatycy Związku oraz zaproszeni goście: m.in. przedstawiciele Duchowieństwa, Parlamentu, oraz Goście zagraniczni.

Osobom szczególnie zasłużonym dla Związku zostały wręczone Medale Jubileuszowe Trzydziestolecia PZKS.

Po uroczystościach jubileuszowych obradował Nadzwyczajny Walny Zjazd, który uchwalił nowelizację Statutu Związku.

Polski Związek Katolicko-Społeczny powstał w 1981 roku, w czasach największego przełomu politycznego i społecznego we współczesnej historii Polski. W październiku 1983 roku dokonano na Jasnej Górze uroczystego Zawierzenia Polskiego Związku Katolicko-Społecznego Maryi Królowej Polski. Akt ten odnawiamy każdego roku wierząc, że Ta, której zawierzyliśmy, ochrania Związek i pozwala mu trwać w wierności Kościołowi - zgodnie z naszym hasłem BOGU - LUDZIOM - OJCZYŹNIE.

W coraz bardziej zmaterializowanej rzeczywistości czasów współczesnych prowadziliśmy działalność na rzecz obrony życia nienarodzonych, charytatywną na rzecz dzieci, młodzieży, rodzin wielodzietnych i seniorów oraz pracę formacyjną.

PZKS w roku 1988 wniósł pod obrady Sejmu pierwszy w Polsce poselski projekt ustawy o prawnej ochronie dziecka poczętego. W 1989 roku wprowadziliśmy uroczyście do Sejmu, otrzymany specjalnie w tym celu od śp. Ks. Biskupa Zbigniewa Kraszewskiego Obraz Maryi Królowej Polski, który następnie pozostał przez wiele lat w biurze poselskim PZKS. Ks. Biskup napisał potem „wierzę, że wprowadzenie Obrazu Jasnogórskiego do Sejmu rozpoczęło wielkie zmiany w polskim parlamencie”. Dużą wagę Związek przywiązywał do pomocy Kościołowi i Polakom na Wschodzie.

Przez wszystkie lata nasz Związek zachował wierność swoim Założeniom Ideowym, zatwierdzonym przez Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zakładającym realizację wskazań Katolickiej Nauki Społecznej w realiach polskiej rzeczywistości, w łączności z Episkopatem Polski.

Dziś, w 30 rocznicę powstania naszego Związku, jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, Biskupom i Kapłanom oraz tym wszystkim ludziom, którzy pomogli nam wytrwać w wierności Kościołowi i Ojczyźnie.

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć więcej zdjęć z Uroczystości.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

3-5 czerwca 2011 - Walna Zjazd sprawozdawczo–wyborczy

poniedziałek, 11 czerwca 2012 01:56

W dniach 3-5 czerwca 2011r. odbył się w Górce Klasztornej Walny Zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Na Zjeździe zostały wybrane nowe władze:

Skład nowego Zarządu przedstawia się następująco:

 1. Blum Artur, Kraków
 2. Brom Przemysław, Katowice
 3. Brzeziński Władysław, Katowice
 4. Dziubak Stanisław, Warszawa
 5. Fersztorowski Maciej, Katowice
 6. Fersztorowski Czesław, Katowice
 7. Gajewski Ryszard, Lublin
 8. Galusek Urszula, Chełm Śląski
 9. Hordejuk Marian, Chełm Lubelski
 10. Jasiński Marian, Warszawa
 11. Jaworska Wanda, Warszawa
 12. Janowski Paweł, Lublin
 13. Kownacki Bartosz, Warszawa
 14. Małek Jan, Lublin
 15. Siwek Zbigniew, Katowice
 16. Śladecki Dariusz, Lublin
 17. Steczkowski Paweł, Rzeszów
 18. Stompor Krystyna, Lędziny
 19. Schur Renata ,Piła
 20. Toczek Zbigniew, Gdańsk
 21. Warta Ireneusz, Katowice

Zarząd ukonstytuował się następująco:

 1. Prezes Ryszard Gajewski
 2. Wiceprezes - Ireneusz Warta
 3. Wiceprezes - Paweł Janowski
 4. Skarbnik - Stanisław Dziubak
 5. Sekretarz - Wanda Jaworska-Martycz
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Witaj na nowej stronie Związku

niedziela, 19 lutego 2012 21:24

Dziękujemy za odwiedzenie strony Organizacji Pożytku Publicznego zrzeszającej ludzi, którzy chcą zrobić coś pożytecznego dla siebie i dla innych, uczestniczyć w budowaniu pokoju społecznego w Ojczyźnie oraz przyczynić się do budowania więzów przyjaźni i zaufania między narodami jednoczącej się Europy.

Przedstawiamy PZKS. Liczymy na zainteresowanie się Państwa jego historią i teraźniejszością, dorobkiem i planami na przyszłość. Zachęcamy do udziału w naszej "Trybunie", gdzie wypowiadamy się na temat ważnych spraw dotyczących Polski, Europy i świata.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com