19 grudnia 2014 Spotkanie Opłatkowe

Nic nie  zastąpi Wiary Narodu!!!

19 grudnia Anno Domini 2014 roku - na Mszę św. w intencji pomyślności Polski i Polskiego Związku Katolicko-Społecznego oraz Spotkanie Opłatkowe w murach Katedry Oliwskiej i Kurii Gdańskiej przybyło kilkakrotnie więcej  osób niż w latach ubiegłych.

Wprawdzie zarówno katedra jak i aula nie była szczelnie wypełniona po brzegi jak - na przykład - na Ingresie Biskupa dr Wiesława Szlachetki, który w kalendarzu Anno Domini 2014 zapisan jest zaraz na początku tego roku, to jednak coraz bardziej liczebna społeczność tej organizacji, która już od pierwszych dni powstania przed 34 laty, powstania z inicjatywy legendarnego Prymasa Tysiąclecia - Prymasa Stefana Wyszyńskiego - pretenduje do Obywatelskiego Ramienia Kościoła Katolickiego w Polsce -  była dość wyraźnie zauważalna.

Uroczystość Opłatkowego Spotkania Polskiego Związku Katolicko-Społecznego w województwie pomorskim zaszczycili swoją obecnością  Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej dr Wiesław Szlachetka, poseł Ziemi Gdańskiej i prezes PIS Ziemi Gdańskiej Andrzej Jaworski, Wojciech Podjacki, prezes Ligi Obrony Kraju i jednocześnie założyciel tej organizacji, Gertruda Szumska, założycielka i prezes organizacji Dom Ojczysty; Anna Wirska, radna do Rady Miasta  Gdańska oraz liczni sympatycy, przyjaciele i członkowie PZKS. Ci. którzy nie mogli być  z nami obecni - jednoczyli się z nami duchowo, jak  - na przykład - Waldemar Bonkowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Józef Formela, prezes Oddziału PZKS  w Kościerzynie  - wraz ze swoim sztabem i całym Oddziałem oraz wielu wielu innych, że dopowiem - Wszyscy.... A także ks. dr Bartłomiej Stark, Proboszcz parafii p.w. Chrystusa Króla, który włodarzył nam w dwu poprzednich spotkaniach opłatkowych, równie udanych, wspominanych jakże serdecznie i z jakąż wdzięcznością.

I ze spotkania i  z życzeń - Biskupa dr Wiesława Szlachetki oraz Posła Andrzeja Jaworskiego  oraz licznie przybyłych pozostałych Gości, a także członków PZKS wynika przesłanie, że w dobie libertyńskich i postbolszewickich zapędów w zwalczaniu Wiary i Kościoła w Polsce, w krajach unijnych i na świecie - takich organizacji wspierających Kościół - jak czyni to PZKS - potrzeba jak na lekarstwo. Są one gwarantem Sumienia, Prawdy i Uczciwości, a więc nadrzędnych wartości, niezbędnych w życiu publicznym ludzi, rodzin, narodów i państw. Są gwarantem ładu społecznego i harmonii - na gruncie Ewangelii, Dekalogu i Konstytucji.

Przed Zbigniewem Toczkiem, prezesem PZKS w województwie pomorskim, jak i przed całą organizacją - po świątecznym odpoczynku  - czas jeszcze większych wyzwań i pełnej mobilizacji wszystkich sił - by sprostać tym wyzwaniom i nie zawieść oczekiwań narodowych, publicznych, społecznych...

Program Spotkania wypełniły kolędy w wykonaniu Chóru "Bursztynowa Nuta" z parafii św. Wawrzyńca z Gdyni Wielki Kack pod batutą Piotra Klemenskiego. Miłą niespodziankę sprawiły też występy solo: Urszuli Orlikowskiej- Pawlęgi (przygotowała specjalnie na to spotkanie bardzo  trudną w wykonaniu "Kolędę Katyńską" skomponowaną przez Zbigniewa Preisnera), a także -  prawdziwy recital kolęd solo w wykonaniu Roberta Kudły..., który był jednocześnie prezentacją jego  kolejnej płyty autorskiej z pieśniami religijnymi.

Spotkanie zakończyło słodkie co nieco  - przy kawie i herbacie..

Stanisław Jota

19.12.2014 r.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com